Jūs esate čia: Pradžia Pradinis

Vaizdai iš knygos (paspaudus, atidaromas teksto pavyzdys)

Banner

Kitos VVA nuorodos

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Monografija: pradinis puslapis PDF Print E-mail
Written by Administratorius   
Wednesday, 31 March 2010 16:40

 Sveiki atvykę į dr. Dariaus Plikyno ir Povilo Daniušio socialinės srities monografijos svetainę...

"Kompiuterinis intelektas ir daugiaagentės sistemos socialinių tyrimų srtyje: metodai, taikymai ir perspektyvos"

 

 

Knyga parengta taip, kad ja galėtų naudotis aukštesniųjų kursų studentai, doktorantai ir mokslo darbuotojai. Pateikta medžiaga gali būti pravarti ir paskaitoms ar savarankiškoms studijoms. Tam tikslui čia pateikta savikontrolės klausimų, naudingų žiniatinklio nuorodų ir uždavinių.

 

Recenzentai: 

prof. habil. dr. Rimvydas Simutis,

KTU Automatikos ir valdymo technologijų institutas

prof. habil. dr. Rimvydas Skyrius,

VU EF Ekonominės informatikos katedra

prof. habil. dr. Genadijus Kulvietis,

VGTU Informacinių technologijų katedra

 

Knygos bibliografinė informacija: 

ISBN 978-9955-528-18-0

UDK 004.8

Pl-66

 

 Trumpai apie knygos tematiką:

Pasaulis, kuriame gyvename, sparčiai kinta. Esminių pokyčių patiria visuomenė, ekonomika, ekologinė aplinka ir atitinkamai kiekvienas iš mūsų. Tai verčia mus keistis, ieškoti naujų idėjų ir sprendimų. Santykinai nauji reiškiniai – tinklinė ekonomika, globalizacija, elektroninio verslo plėtra, įsivyraujanti paslaugų ekonomika, informacinė visuomenė ir t. t. – daro esminį poveikį tradicinių socialinių sistemų elgsenai. Tai verčia tyrėjus ieškoti naujų būdų, įgalinančių modeliuoti ir imituoti minėtuosius sudėtingus socialinius reiškinius.

Atsižvelgiant į tai, pirmoje šios knygos pusėje pateikiamos netradicinės modeliavimo koncepcijos, paremtos kompiuteriniu intelektu bei daugiaagentėmis sistemomis. Atskleidžiama, kad agentais paremtas empirinis sistemų imitavimo modelis, kitaip nei dauguma ekonomikos teorijomis paremtų pusiausvirųjų modelių, turi mažiau pradinių apribojimų ir gali efektyviai generuoti daugiaagentes sistemas, kurioms būdingas sudėtingas elgesys, adaptyvumas ir savitvarka. Minėtuose empiriniuose modeliuose tradicinius determinuotus racionaliuosius agentus pakeičia intelektiniai, nenuspėjami, gebantys tarpusavyje komunikuoti agentai. Taigi jais pagrįstos hibridinės kompiuterinio intelekto bei daugiaagentės sistemos iš esmės gali būti naudojamos realizuoti savitvarkiams socialinių sistemų modeliams, imitacinėms sistemoms, dirbtinėms visuomenėms kurti ir pan. Efektyvus sudėtingų socialinių sistemų elgesio imitavimas gali smarkiai sumažinti socialinių eksperimentų kainą, taupyti išteklius, prognozuoti socialinės politikos sprendimų padarinius.

Antroje knygos pusėje skaitytojui pristatomi kai kurie praktiniai ekonomikos bei finansų srities uždavinių sprendimai ir nauja banginė socialinių sistemų elgesio imitavimo paradigma, paremta akademinei terpei dar neįprasta holistine moksline pasaulėžiūra. Taigi knygoje pirmiausia siekta pristatyti teorinius metodus, tada – galimus praktinius jų taikymus, o pabaigoje – aptarti naujas perspektyvias tyrimų kryptis ir siūlomą unikalią virpesinę socialinių sistemų elgesio imitavimo paradigmą. Atsižvelgiant į platų aptariamų reiškinių pobūdį, šis darbas laikytinas tarpdalykiu ir daugiadalykiu veikalu, kuriame ieškoma sąsajų tarp skirtingų mokslo krypčių, nevengiant ir filosofinių klausimų.

 

 © Darius Plikynas, 2010

© Povilas Daniušis, 2010

 

 

 

 

Last Updated on Thursday, 04 November 2010 13:02